Další

Kde se vzaly, jaké mají využití a kam s nimi?

Většina tříd naší školy se během března zúčastnila řešení dalšího úkolu, který vyhlásilo Recyklohraní, tentokrát na téma "Vybité baterie do koše nepatří". Žáci 1. třídy hráli pohádku "O zatoulané baterii", třeťáci vytvářeli libovolnou výtvarnou technikou sběrný box, který naplnili vybitými bateriemi, a čtvrťáci se vydali "Po stopách Šerloka BATa" hledat v okolí školy sběrné boxy na vybité baterie. Žáci 5. třídy připravili pro spolužáky a pedagogy anketu o třídění baterií, šesťáci vyhledávali informace o jejich vzniku, historii, součastnosti, použití i vzhledu (Otázky Jamese BATa) a vytvořili si hrací plán, kde tyto otázky použili. Na sedmáky čekal náročný úkol - vytvořit BATovy noviny, které si můžete v příloze přečíst. Dále si vyrobili hrací plán ke hře "BATe, nezlob se!", kterou si pak zahráli. Osmáci měli za úkol "Cestu kolem světa za 80 dní aneb Jak to Jules Verne opravdu myslel". Hlavním hrdinou je Phil BAT Frog, který se rozhodne podniknout cestu kolem světa, avšak přesunem v čase se dostane do 19. století a navštíví různé civilizace a národy.
Současně jsme při plnění scénářů odevzdali do sběrného boxu 437 vybitých baterií.

Fotografie 3. třída

baterie

Fotografie z 1. třídy:zde

BATovy noviny z redakce 7. třídy si můžete přečíst zde.

autor článku - Libuše Čelakovská

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 14. 04. 2012 | 2233 přečtení | Počet komentářů: 1596 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]