Šesťáci na průzkumu mokřadu v Toulcově dvoře

V mokřadu to vážně žije...

Ve čtvrtek 12. 9. se žáci šesté třídy zúčastnili dalšího programu v Toulcově dvoře. Tentokrát jsme se vydali prozkoumat život v mokřadu. Počasí se oproti předpovědi nakonec umoudřilo a překvapivě jsme si užili i sluníčka.

Po krátkém úvodu v učebně, kde jsme se seznámili s důležitými pravidly a základními informacemi, jsme se vybavili potřebnými pomůckami a vyrazili k tůni u lužního lesa. V průběhu celého programu žáci zapisovali ve skupinkách získané informace do pracovních listů. A že bylo co psát! Brzy se v nádobách jednotlivých skupinek proháněla spousta drobných i větších živočichů, které se žáci pokoušeli určit pomocí klíče. Ty nejmenší tvorečky si pak prohlédli ještě pod mikroskopem. Teď už všichni vědí, co je to splešťule, motýlice, nymfa vážky, znakoplavka, perloočko, plovatka nebo okružák. Také poznali některé zajímavé rostlinné zástupce a jejich správné názvy (ty doutníky ve vodě, to je orobinec!).

Máte-li chuť, prohlédněte si pár fotek z naší první letošní akce.

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 12. 09. 2013 | 2548 přečtení | Počet komentářů: 363 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]