Fotogalerie

Šesťáci na průzkumu mokřadu v Toulcově dvoře

V mokřadu to vážně žije...

Ve čtvrtek 12. 9. se žáci šesté třídy zúčastnili dalšího programu v Toulcově dvoře. Tentokrát jsme se vydali prozkoumat život v mokřadu. Počasí se oproti předpovědi nakonec umoudřilo a překvapivě jsme si užili i sluníčka.

Po krátkém úvodu v učebně, kde jsme se seznámili s důležitými pravidly a základními informacemi, jsme se vybavili potřebnými pomůckami a vyrazili k tůni u lužního lesa. V průběhu celého programu žáci zapisovali ve skupinkách získané informace do pracovních listů. A že bylo co psát! Brzy se v nádobách jednotlivých skupinek proháněla spousta drobných i větších živočichů, které se žáci pokoušeli určit pomocí klíče. Ty nejmenší tvorečky si pak prohlédli ještě pod mikroskopem. Teď už všichni vědí, co je to splešťule, motýlice, nymfa vážky, znakoplavka, perloočko, plovatka nebo okružák. Také poznali některé zajímavé rostlinné zástupce a jejich správné názvy (ty doutníky ve vodě, to je orobinec!).

Máte-li chuť, prohlédněte si pár fotek z naší první letošní akce.


[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 12. 09. 2013 | 2552 přečtení | Počet komentářů: 363 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server