Pravidelně každý čtvrtek

Vážení a milí rodiče a žáci. Od září 2011 ve vaší škole začíná působit školní psycholog – Mgr. Iveta Šedivá. Ráda bych Vás seznámila s činností školního psychologa.

Čím se školní psycholog zabývá?

Žáci se mohou obracet na školního psychologa, když mají problémy s učením, pozorností, chováním, neví, jak se učit. Dále když se necítí ve třídě dobře, mají problémy se spolužáky, s některým s učitelů, trápí je tréma, strach ze zkoušení, ocitnou se v krizové situaci – rozvod rodičů, aj. Školní psycholog je k dispozici i rodičům- zkonzultuje i otázky výchovného charakteru, pomáhá řešit domácí přípravu, organizaci času. Dále spolupracuje s učiteli, pomáhá řešit výukové a výchovné problémy žáků, podílí se na vyhledávání nadaných žáků, spolupracuje na prevenci negativních jevů jako je záškoláctví, šikana, rasismus apod.

Jak se dostat ke školnímu psychologovi a kde ho najdete?

Ke školnímu psychologovi se žáci dostávají na žádost rodičů, doporučení učitele i vlastní žádost (krizová intervence). Pracuje s třídou jako s kolektivem i s jednotlivci. Na začátku školního roku dostávají rodiče k podpisu Generální souhlas rodičů s činností školního psychologa na škole. K individuální systematické práci s dítětem, k vyšetření dítěte, ke skupinové dlouhodobé práci nebo psychodiagnostice je nutný Individuální písemný souhlas rodičů či zákonných zástupců. Tento souhlas podepisují rodiče až v případě, že vznikne potřeba systematické práce s dítětem.

Školního psychologa najdete každý čtvrtek od 8 hodin do 14 hodin v pracovně, číslo dveří 217, vpravo v prvním patře školy. Dále bude jednou měsíčně k dispozici rodičům i v odpoledních hodinách (první čtvrtek v měsíci od 16 do 18). Případné dotazy týkající se činnosti psychologa ráda zodpovím ústně či telefonicky, na telefonním čísle 722 207 002. Rodičům se osobně představím na prvních podzimních třídních schůzkách. Služba je bezplatná.

Školní psycholog je nezávislý pracovník školy a je vázán mlčenlivostí. Se všemi citlivými údaji bude zacházeno v souladu se zákonem č.101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů ve znění pozdějších předpisů.

Těším se na spolupráci, Mgr. Iveta Šedivá

[ Autor: Jindřich Domín | Vydáno dne 29. 09. 2011 | 3212 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Mgr. Iveta Šedivá ]