Další

Toulcův dvůr 2. třída

Druháčci vyrazili 6. října do Toulcova dvora za domácími mazlíčky.

Než se mohly děti s malými chlupáčky pomazlit, musely dokázat, že by se o zvířátka uměly postarat. Vytvářely domečky pro andulky, rybičky, hady a králíčky. V domečku muselo být vše, co zvířátka potřebují, aby se jim s námi žilo dobře. Celou dobu byli mazlíčci s námi i v učebně a my jsme si je pak mohli prohlédnout. Ale jedno terárium bylo opravdu podivné, zdálo se, jako by v něm nikdo nebydlel, ale opak byl pravdou! Stačilo se jen pozorněji podívat, a to bylo překvapení! Jako na dlani se před námi vystavovalo 6 pakobylek. Zjistili jsme také, že had není slizký, jak se o něm povídá. Všechny děti si ho pohladily a prohlédly si i jeho svlečenou kůži.
Ve druhé části programu jsme se šli podívat na stádo koz, pořádně jsme je nakrmili a nebáli jsme se ani kozla Matěje, ale toho jsme raději krmili jen přes plot. Bylo krásné slunečné počasí, a tak jsme si ještě prohlédli koně a pak už jsme vyrazili domů.

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 23. 10. 2011 | 1551 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]