Další

Toulcův dvůr - IV. třída

Krteček a kalhotky

V úterý 19. 5. jsme vyrazili na naši třetí návštěvu Toulcova dvora. Po Mléčné dráze a Cestě ke chlebu jsme se tentokrát těšili na program Krteček a kalhotky. A opět jsme byli moc spokojeni.
Vše začalo pohádkou o krtečkovi a jeho modrých kalhotkách. Jak vypadá len a co vše je nutné udělat, než vznikne látka, to jsme si mohli vyzkoušet pod vedením instruktorky Zuzky.
Nejdříve jsme poznali některé textilní rostliny, viděli jsme len, bavlnu a konopí, a pak se děti pustily do práce s trdlicí, hachlemi a vřetánkem.
Ve druhé části programu nás čekala původně mužská práce - tkaní látky. A těžko posoudit, komu to šlo lépe, zda dívkám nebo chlapcům. Všichni tkali pečlivě a každý si domu odvezl kousek vlastnoručně vyrobené látky.
Fotky zde.
foto: D. Sedláková

[ Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 20. 05. 2009 | 2003 přečtení | Počet komentářů: 200 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server