Vzdělávání

Výuka angličtiny v V. třídě

Často v počítačové učebně.

V naší škole probíhá výuka 2 cizích jazyků. Od 3. třídy se děti učí anglický jazyk, na II. stupni si v povinně-volitelných předmětech mohou zvolit německý jazyk.
V letošním roce vyučuji angličtinu v 5. třídě v časové dotaci 4 hodiny týdně. Cílem tohoto předmětu je poskytnout žákům jazykový základ pro komunikaci s lidmi z různých částí světa. Důraz je kladen na komunikační schopnosti žáků – dorozumět se v běžných situacích, pohovořit na jednoduchá témata, porozumět čtenému textu s odpovídající slovní zásobou. Výuku se snažím zpestřovat různými hrami, soutěžemi a výuka často probíhá v počítačové učebně.

Děti se snaží porozumět nejen psanému textu, ale i poslechu.

Pomocí výukových programů děti procvičují slovní zásobu i gramatiku.

[ Autor: Marie Koubková | Vydáno dne 21. 01. 2008 | 2000 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]