Za otcem vlasti v Takoníně - IV. a VII. třída

Přivítal nás Karel IV. - osobně

Konečně se po deštivých dnech umoudřilo počasí a my jsme byli rádi, že nám na cestu za Karlem IV. svítí sluníčko. Tahle radost nás brzy přešla, protože zrovna 9. 6. 2010 svítilo až moc a na panství našeho krále nebyl téměř žádný stín. Takže jsme si sluníčko opravdu užili.
Byli jsme na tom však lépe než samotný Karel, který měl na sobě několik vrstev dobového oblečení.
Vyprávěl nám o svém životě a o rodině. Předvedl se i jako správný rytíř a ukázal nám své jezdecké umění. Po přehlídce mučících nástrojů jsme byli rádi, že i když před námi stojí Karel IV., za vraty usedlosti je i nadále 21. století.

Seznámili jsme se s nejrůznějšími předměty, doplňky a nástroji tehdejšího života a mohli jsme si zpracovat len a vlnu. Jelikož pravidelně navštěvujeme akce v Toulcově dvoře, už jsme věděli, jak na to, a některé děti pracovaly velmi zkušeně, tedy až na těch pár kapek krve.

Bylo opravdu velké horko a bez dostatku tekutiny bylo představení dost náročné i pro dospělé, probíhalo od 10 do 12.30 hod. Bohužel, nebyla možnost si pití zakoupit, protože slibované občerstvení v místě programu nebylo, a to nás trochu zklamalo. Vynahradili jsme si to alespoň zmrzlinou v Divišově. I přes nepříjemné teplo si děti zapamatovaly hodně zajímavých informací, které určitě využijí v hodinách dějepisu. Fotografie:zde

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 20. 06. 2010 | 2190 přečtení | Počet komentářů: 223 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]